-->
Stanowisko pracy d/s księgowości podatkowej i opłat lokalnych
1) Prowadzenie ewidencji księgowej wpłat podatku rolnego, leśnego, od nieruchomości, podatku od środków transportowych – księgowanie wpłat na poszczególnych kontach indywidualnych podatników, miesięczne uzgadnianie wpływów.
2) Prowadzenie ewidencji księgowej opłat za zagospodarowanie odpadami komunalnymi – księgowanie wpłat na poszczególnych kontach indywidualnych podatników, miesięczne uzgadnianie wpływów.
3) Księgowanie opłaty za użytkowanie wieczyste gruntów.
4) Miesięczne uzgodnienie z pracownikiem ds. księgowości budżetowej wpływów z tytułu podatków i opłat.
5) Kontrola kont księgowych oraz uzgadnianie sald.
6) Sporządzanie i przekazywanie informacji o należnych dochodach z tytułu podatku rolnego na rzecz Izby Rolniczej, naliczanie i odprowadzanie wpłat na rzecz Izby Rolniczej .
7) Prowadzenie postępowań w/s określenia wysokości nadpłat z tytułu podatków lokalnych, przygotowywanie decyzji stwierdzających nadpłatę, zwrot i rozliczanie nadpłat.
8) Dokonywanie kwartalnych przypisów odsetek od zaległości.
9) Dokonywanie rozliczeń i kontroli rachunkowej inkasentów w zakresie inkasa podatków od nieruchomości, rolnego i leśnego od osób fizycznych oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
10) Obliczanie wynagrodzenia – prowizji sołtysom za inkaso zobowiązań pieniężnych
i sporządzanie list.
11) Wydawanie zaświadczeń o nie zaleganiu w podatkach i opłatach lokalnych.
12) Sporządzanie informacji, deklaracji i sprawozdań z zakresu wykonywanych czynności.
13) Prowadzenie postępowań w sprawach podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego w produkcji rolnej oraz terminowe i rzetelne prowadzenie sprawozdawczości dotyczącej zwrotu podatku akcyzowego.
14) Księgowanie opłaty za użytkowanie wieczyste gruntów.
15) Sporządzanie informacji, deklaracji i sprawozdań z zakresu wykonywanych czynności.
16) Przekazywanie do archiwum zakładowego posiadanych dokumentów, dowodów księgowych a także teczek prowadzonych spraw- w terminach i w sposób przewidziany przepisami ogólnymi i wewnętrznymi